Boty Meindl Jersey Pro GTX

Kód: SU-8880000053853
5 083 Kč 4 201 Kč bez DPH
Vyprodáno
Boty Jersey Pro GTX z nobuku s Gore-tex membránou pro trekking, myslivost a turistiku.

Detailní informace

Kvalita 30 let zkušeností

Rychlost dodání díky vlastní výrobě

Rodinná tradice již od roku 1992

Detailní popis produktu

Pohorky Jersey PRO GTX klasické trekingové od firmy Meindl, konkrétněv řadě Trekking. Navazují na čistě kožený, nemembránový model JerseyPRO a za nějakých 300 Kč navíc přinášejí tomuto modelu bot výhodygoretexové membrány. Nejen díky tomu pak mají Jersey PRO GTX velkou šancioslovit i poměrně konzervativní, ale i stále náročnější široké masyčeských outdooráků.

Jersey PRO GTX spadají do uživatelské kategorie B. Pod takovouklasifikací firma Meindl rozumí klasickou trekingovou obuv, jejímižzákladními rysy jsou dlouhá životnost a uživatelský komfort. Jdeo odolnou turistickou obuv s velmi širokým spektrem využití, zaměřenouna lehčí túry s převážně smíšeným povrchem. Nárazově si tato obuvporadí i s delšími túrami v náročnějším vysokohorském prostředínebo s pohybem na via ferratách, ale pro častější pohyb v takovýchvysokohorských terénech bude rozhodně nutné poohlédnout se po některémz pevnějších modelů vyšších kategorií. Např. firma Meindl tytokategorie klasifikuje jako B/C, případně C pro obuv do již opravdunáročných podmínek.

Boty jsou opatřeny podešví Meindl Multigrip s PU tlumičem. Ta se spolus tvarovanými vložkami Air-Active velmi podstatně podílí na komfortuchůze. Během používání vykazovala podrážka poměrně slušnousamočisticí schopnost. Došlap byl jistý i za mokra, a ač není tato obuvurčena pro častý pohyb v náročnějším horském terénu, poskytly JerseyPRO GTX dočasně jistou oporu i při výstupu po špičkách. Je však třebapočítat s tím, že se jedná o „měkčí“ obuv.

Boty jsou na špičce opatřeny gumovou obsázkou, která zvyšuje životnostsvršku v této exponované oblasti. Šněrování probíhá na každé straněčtyřmi kovovými očky a třemi kovovými háčky a je celkověbezproblémové. Tkaničky nejsou ani krátké, ani dlouhé, prostě akorát.S uspokojením je třeba konstatovat, že během používání nedocházelok jejich samovolnému rozvazování, a to ani v deštivých dnech a připohybu v náročnějším terénu.

Oblast okolo kotníku je konstrukčně řešena tak, aby byla měkčí azabránilo se možnosti otlaků v tomto kritickém místě. Tento detail spolus použitou podešví a konstrukcí obuvi dělá z modelu Jersey PRO GTXpříjemnou a komfortní obuv, u které lze zapomenout na nějaké většírozcházení nebo rozšlápnutí. Náplast na případné otlaky zůstane až dokonce výletu nevyužita někde na dně batohu. To bylo prakticky ověřenonejen při několikadenních náročných túrách v italských Dolomitech, alei během víkendových výletů přírodou naší vlasti.

Provedení jazyku spolu s kovovým háčkem v jeho horní partiispolehlivě brání jakémukoliv jeho pohybu a sjíždění. Osobně si přestomyslím, že kovovému háčku na jazyku by z hlediska jeho funkce prospělo,pokud by byl umístěn zhruba o půl centimetru níže. V podstatě jedinápřipomínka směřuje ke komponentní podrážce obuvi, kde došlo v jednommístě na boku, v místě blíže patě, kde se stýká tvrdší tmavšídošlapová vrstva podrážky se světlejší měkčí vrstvou, k mírnémuodlepení. V tuto chvíli jde však spíše o náznak, bez jakéhokoliv vlivuna funkčnost a během dalších akcí bude toto místo pod drobnohledem.Nepromokavost obuvi byla dostatečně otestována během několika deštivýchdnů a pohybem i přímo ve vodě. Boty je samozřejmě vhodné před každouakcí naimpregnovat a zabránit tak zbytečnému smáčení a znečištěnísvršku obuvi. U použitého nubuku to platí dvojnásob.

Pokud si nejste jisti číslováním obuvi a rádi byste si u násboty pořídili, tak postupujte následovně:

* na papír si obkreslete obvod chodidla bez ponožky nebo v tenké ponožce(stejně jako na obrázku)
* délku potom změřte v nejdelším místě
* k naměřené velikosti přičtěte dle obuvy 0,5 cm (nízká obuv) nebo1 cm (vysoká obuv). A vyjde Vám vhodná velikost Mondo Point
* dle velikostní tabulky v popisu produktu zjistíte velikost UK dle které,je obuv číslována

S největší pravděpodobností vybereme tu správnou velikost. Pokud botapřesto nebude sedět, rádi Vám ji do 14ti dnů vyměníme za jinouvelikost.

Nejprve vyzkoušejte svoji obvyklou velikost. Trekingovou obuv vždyzkoušejte na silnější ponožky a nezašněrovanou. Posuňte chodidlodopředu a vyzkoušejte prostor v patě, měl by se tam vejít jeden prst. Přizvýšené zátěži by prostor mezi patou a botou měl být větší nežjeden prst.

Zašněrujte obuv a tlačte přitom patu do zadu. Pak zkontrolujte, zda pataneklouže a jestli můžete hýbat prsty. Vyzkoušejte botu na 20° nakloněnérovině. Pata by se neměla zvednout o víc než 1 cm. Otestujtezašněrované boty při sestupu z 20° nakloněné roviny. Prsty by nemělytlačit na přední část boty, jen se jí zlehka dotýkat.

Pokud máte velmi úzké chodidlo, používejte speciální vložky do bot naupevnění chodidla. Správný výběr vyžaduje klid a trpělivost…

Doplňkové parametry

Kategorie: Meindl obuv
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: